04-2024

piątek

Rocznik 2002

Arka Gdynia zwycięzcą turnieju el professional/Kaszub Cup 2002 w Luzinie

Za nami ostatni tegoroczny Ogólnopolski Turniej el professional/Kaszub Cup.Tym razem 15/16 grudnia 2012 roku na Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie rywalizowało 20 zespołów z rocznika 2002. Najlepszą drużyną zawodów organizowanych przez KTS-K i GOSRiT Luzinookazała się drużyna Arki Gdynia, która w wielkim finale pokonała Olimpię 2004 Elbląg 2:1 i w nagrodę otrzymała okazały Puchar ufundowany przez Pana Jarosława Wejera- Wójta Gminy Luzino. Trzecim zespołem turnieju została Lechia Gdańsk, która w meczu o najniższy stopień podium pokonała Elanę Toruń również 2:1.

Bardzo dobrze w tej stojącej na bardzo wysokim poziomie imprezie zaprezentowali się młodzi piłkarze GOSRiT/el professional Luzino , którzy zajęli ostatecznie „tylko” 8 miejsce, przegrywając w tym turnieju zaledwie 1 mecz, wcześniej pokonując m in. zwycięzcę Arkę Gdynia. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Szałek ( Elana Toruń), królem strzelców: Aleksander Gałęza ( Lechia Gdańsk), a najlepszym bramkarzem Dawid Spychalski ( Olimpia 2004).

Fundatorami nagród byli: Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino, Ryszard Stachurski- Wojewoda Pomorski, Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie, Prezes Rady Ministrów Pan Donald Tusk oraz sponsorzy: Mariusz Maszota el professional i NTG Instal Adam Kopciak

Warto dodać, że w 4 tegorocznych turniejach uczestniczyło ponad 900 młodych sportowców i seniorów z terenu całej Polski, - powiedział po turnieju Piotr Klecha dyrektor GOSRiT Luzino - z których wszyscy z Luzina wyjechali z nagrodą lub upominkiem i w każdym z nich mieliśmy więcej chętnych niż mogliśmy zaprosić. Rekordowy okazał się turniej Kaszub 2001, na którym musieliśmy zorganizować ponad 180 noclegów. Organizacja takiej imprezy wymagała zaangażowania wielu osób i instytucji z terenu naszej gminy, którym przy okazji chciałbym serdecznie podziękować. Oddzielne podziękowania należą się pracownikom i trenerom GOSRiT, wolontariuszkom z naszej drużyny dziewcząt, sponsorom , patronom honorowym oraz Kazimierzowi Bistroń- dyrektorowi Gimnazjum, bez pomocy, których nie udało by się zorganizować takich imprez.