Rocznik 2001

Bardzo wysoki poziom na kolejnym ogólnopolskim  turnieju

el professional/Kaszub Cup rocznik 2001 w Luzinie

Ponad 300 młodych piłkarzy uczestniczyło w kolejnym turnieju el professional / Kaszub Cup w Luzinie. Tym razem w imprezie organizowanej przez Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne i GOSRiT Luzino uczestniczyły 24 drużyny rocznika 2001 z terenu całego kraju, które pokazały futbol na najwyższym poziomie. W tym doborowym gronie najlepszą drużyną okazała się Elana Toruń, która w wielkim finale pokonała Huragan Morąg dopiero po konkursie rzutów karnych. Na najniższym stopniu podium znalazł się faworyt turnieju, Lechia Gdańsk, która w małym finale pokonał Czarnych Pruszcz Gdański. Najlepsza trójka turnieju otrzymała okazałe puchary ufundowane przez Jarosława Wejera Wójta Gminy Luzino,  komplety medali oraz sprzęt sportowy ufundowany przez firmę el professional oraz kawiarenkę PRIME. W trakcie turnieju odbył się również konkurs żonglerki, który wygrał Dawid Ramczykowski z Lechii Gdańsk, 2 miejsce konkursie zajął Eligiusz Wróbel z KP Sopot, a trzecie miejsce zajęła Klaudia Słowińska ze Sztormu Gdynia. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowego. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kacpra Czernij z Legion Warszawa, najlepszym bramkarzem Mateusza Janczar z Elany Toruń, a królem strzelców turnieju został Sebastian Pedynowski z Dragon Warszawa. Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali sprzęt sportowy oraz upominki ufundowane przez Fundacje „Nigdy Więcej”. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki, a najlepszy zawodnik z każdego zespołu medal. Wszystko ufundowane przez Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie. Nagrody wręczał gość honorowy turnieju Bogusław Lizak b. zawodnik m in. Zagłębia Lubin, Zawiszy Bydgoszcz, Arki Gdynia.

Końcowa kolejność el professional/Kaszub Cup rocznik 2001 ( w nawiasie najlepsi zawodnicy)

1.      Elana Toruń ( Maciąg Hubert)

2.      Huragan Morąg ( Stankiewicz Jakub)

3.      Lechia Gdańsk ( Kacper Bladowski)

4.      Czarni Pruszcz Gdański ( Paweł Mach)

5.      Sztorm Gdynia ( Zuzanna Radochońska)

6.      Dragon Warszawa ( Sebastian Pedynowski)

7.      Pogoń Lębork ( Jakub Grzebiela)

8.      Legion Warszawa ( Łukasz Jachimiak)

9.      Sparta Gdańsk (Zakrzewski)

10.  Gryf Wejherowo ( Maciej Czeszewski)

11.  Sława Sławno ( Karol Florkiewicz)

12.  Gryf Tczew ( Marcelina Cesarz)

13.  Olimpia Elbląg ( Rafał Rozkowski )

14.  Błękitni Gonne Małe ( Alan Hołubek)

15.  Bałtyk Gdynia ( Ali Eski)

16.  KP Sopot( Eligiusz Wróbel)

17.  Olimpia 2004 Elbląg ( Mazurek Dawid)

18.  GOSRiT/el professional Luzino( Mateusz Stolc)

19.  GKS Kowale ( Michał Tkaczyk)

20.  Bałtyk II Gdynia ( Jakub Dobrowolski)

21.  Gryf II Wejherowo (Wiktor Dzoździel )

22.  Orzeł Choczewo ( Kamil Kamil)

23.  FC Gowidlino (Arkadiusz Kolke)

24.  Czarni II Pruszcz Gdański( Patryk Rynkowski)

Po zakończeniu turnieju Piotr Klecha Dyrektor GOSRiT powiedział: Za nami kolejny turniej el professional/Kaszub Cup, który zgromadził w luzińskiej hali rekordową ilość drużyn z po za naszego województwa. Poziom turnieju również był bardzo wysoki. Wielkie słowa podziękowania należą się wszystkim dzięki, który organizowana jest ta impreza: Tomaszowi Jorynowi, Adamowi Olejniczakowi, Karolowi Złonkiewiczowi, Tomaszowi Myszewskiemu, Sabinie Rozmarynowskiej, Rafałowi Płotka oraz wolontariuszkom, zawodniczkom GOSRiT Luzino, dzięki którym wszystkie drużyny wyjechały z Luzina zadowolone. Warto dodać, że nasza impreza jest co raz lepiej postrzegana w całym kraju, na pewno przysłużyli się do tego nasi patroni honorowi: Ryszard Stachurski Wiceminister Sportu i Turystyki, Kazimierz Plocke Wiceminister Rolnictwa, Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Józef Reszke Starostwa Powiatu Wejherowskiego oraz Jarosław Wejer Wójt Gminy Luzino. Już w następną sobotę 3 grudnia w Luzinie odbędzie się kolejny turniej Kaszub Cup. Będą to Halowe Mistrzostwa Kaszub seniorów. Udział w turnieju potwierdziły już m in.: Lechia  Gdańsk ( ME, III liga) Bałtyk Gdynia ( II liga), Gryf Wejherowo ( III liga), Orkan Rumia (III liga) Orlęta Reda ( IV liga) Olimpia 2004 Elbląg ( III liga), BKS Lechia Gdańsk( b. zawodnicy Lechii: Maciej Kalkowski, Krzysztof Brede, Mariusz Pawlak, Jacek Manuszewski, Maciej Kozak, i in.) Stolem Gniewino, Legion Warszawa, Wikęd Luzino, Gryf II Wejherowo.

Młodzi piłkarze wrócą do Luzina 10/11 grudnia 2011 roku, kiedy w Hali Widowiskowo – Sportowej i m. Marszałka Macieja Płażyńskiego odbędzie się Kaszub Cup dla rocznika 2000, która zapowiada się równie atrakcyjnie.