Rocznik 1998

Pogoń Lębork zwycięzcą Ogólnopolskiego Turnieju KASZUB CUP dla rocznika 1998

W sobotę 28 stycznia na Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie odbył się już 8 tegoroczny turniej halowej piłki nożnej Kaszub Cup. Ty razem w imprezie organizowanej przez GOSRiT Luzino i Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne rywalizowało niespełna 200 zawodników i zawodniczek z 16 drużyn rocznika 1998. W tym bardzo wyrównanym turnieju najlepszą drużyną okazała się drużyna prowadzona przez Stanisława Falitarskiego, Pogoń Lębork, która w wielkim finale pokonała Salos Słupsk i w nagrodę otrzymała okazały puchar Wójta Gminy Luzino. Warto dodać , że lęborczanie wygrali również ubiegłoroczną edycję, kiedy jeszcze występowali pod nazwą KTS-K SP5 Lębork. Trzecie miejsce w turnieju zajęły Orlęta Reda, które w spotkaniu o najniższy stopień podium pokonały Cisowę Gdynia.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Szymona Tomaszewskiego z Pogoni Lębork, królem strzelców został Dawid Czerwionka z Cisowy Gdynia ( gra tego zawodnika podobała się najbardziej obecnym na turnieju skautom ligowych drużyn), a najlepszym bramkarzem Jakub Zdrojewski z zespołu Orlęta Reda.

Nagrody dla młodych piłkarzy ufundowali: Mariusz Maszota z El professional,  firma G.EN. GAZ ENERGIA S.A.,  Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie.

Końcowa kolejność Kaszub Cup rocznik 1998

1.      Pogoń Lębork

2.      Salos Słupsk

3.      Orlęta Reda

4.      Cisowa Gdynia

5.      KS Kamienica Królewska

6.      Naki Olsztyn

7.      Stolem Gniewino

8.      Błękitni Gonne Małe

9.      GKS Żukowo

10.  Iskra Gdynia

11.  GKS Luzino

12.  Olivia Gdańsk

13.  Profan Gościcino

14.  Orlęta II Reda

15.  GKS II Luzino

16.  GOSRiT dziewczyny 99 Luzino

Za nami już 8 tej zimy turniej Kaszub Cup – powiedział Piotr Klecha , dyrektor GOSRiT Luzino –, więc czas na krótkie podsumowanie.  Dzisiejsi zwycięzcy , Pogoń Lębork dołączyli do grona wcześniejszych triumfatorów ( rocznik 2003: 1. Sokół Bożepole 2. Concordia Elbląg 3. Lechia Gdańsk, rocznik 2002: 1. Olimpia 2004 Elbląg 2. Lechia Gdańsk 3. Santos Gdańsk, rocznik 2001: 1. Elana Toruń 2. Huragan Morąg 3. Lechia Gdańsk, rocznik 2000:  1. AS Pomorze Sopot, 2. Lechia Gdańsk 3. Pogoń Lębork, rocznik 1999: 1. Kadra Pomorza 2. Arka Gdynia 3. Bałtyk Gdynia, seniorzy: 1. BKS Lechia Gdańsk 2. Wikęd/GOSRiT Luzino 3. Stolem Gniewino, dziewczyny: najlepsze drużyny MUKS Praga Warszawa, Sztorm Gdynia.). W 3-letniej historii zawodów, uczestniczyło w nich ponad 150 drużyn z 100 klubów z terenu całego kraju. W organizację imprez zaangażowanych jest wiele osób, którym przy okazji chciałbym podziękować: Tomaszowi Myszewskiemu, Tomaszowi Jorynowi, Karolowi Złonkiewiczowi, Adamowi Olejniczakowi, naszym wolontariuszkom- zawodniczkom GOSRiT Luzino. Wszystkim sponsorom i fundatorom nagród: Panu Mariuszowi Maszota z firmy el professional, firmie G.EN. GAZ ENERGIA S.A, Kawiarence PRIME, Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej, Panu Kazimierzowi Plocke, Wiceministrowi Rolnictwa, Panu Jarosławowi Wejer- Wójtowi Gminy Luzino, patronom honorowym: Ryszardowi Stachurskiemu   Wiceministrowi Sportu i Turystyki, Kazimierzowi Plocke Wiceministrowi Rolnictwa, Kazimierzowi Kleina, Senatorowi RP, Mieczysławowi Struk, Marszałkowi Województwa Pomorskiego, Józefowi Reszke, Staroście Powiatu Wejherowskiego, Jarosławowi Wejer Wójtowi Gminy Luzino.

W tym roku odbędą się jeszcze dwa turnieje, 11.02. rywalizować będą zawodnicy rocznika 1997 oraz 3 marca spotkają się drużyny rocznik 1993 i młodsi. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tych zawodach.