Seniorzy

Byłe gwiazdy Lechii Gdańsk Mistrzami Kaszub

Już po raz 4 w luzińskiej hali odbyły się Halowe Mistrzostwa Kaszub, „Kaszub Cup” dla seniorów. W Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego spotkało się 12 najlepszych drużyn z terenu Kaszub, które odpowiedziały an zaproszenie organizatora turnieju, Piotra Klecha i rywalizowały o okazały puchar ufundowany przez Pana Jarosława Wejera, Wójta Gminy Luzino. Po 6 godzinach sportowej rywalizacji najlepszą drużyną mistrzostw okazała się drużyna BKS Lechia Gdańsk, w składzie , której zobaczyliśmy b. piłkarzy biało-zielonych, m in. Sławomira Wojciechowskiego ( b. zawodnik Lechii Gdańsk, Zawiszy Bydgoszcz, Bayernu Monachium), Macieja Kalkowskiego, Krzysztofa Brede, Jacka Manuszewskiego, Marcina Kaczmarka, Marka Widzickiego, Macieja Kozaka. W wielkim finale pokonali oni po serii rzutów karnych gospodarzy Wikęd/GOSRiT Luzino. Trzecim zespołem zawodów został Stolem Gniewino, który w meczu o najniższy stopień podium pokonał ubiegłorocznego Mistrza Kaszub, Legion Warszawa. Skład najlepszej czwórki zawodów można uznać za niespodziankę ponieważ na dalszych miejscach znalazły się drużyny grające w wyższych ligach, osławiony zwycięstwami z Koroną Kielce i Górnikiem Zabrze,  Gryf Wejherowo, Orlęta Reda, ME Lechia Gdańsk, Olimpia 2004 Elbląg, Bałtyk Gdynia.

Wszystkie drużyny na zakończenie turnieju otrzymały z rąk Jarosława Wejera , Wójta Gminy Luzino pamiątkowe puchary, najlepsza trójka komplety specjalnie na tą okazje przygotowanych medali i nagrody rzeczowe. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Macieja Kozaka z BKS Lechia Gdańsk, najlepszym zawodnikiem Łukasza Wicoń z Wikęd/GOSRiT Luzino, a królem strzelców został Piotr Kołc z Gryfa Wejherowo.

Dziękuję za przyjazd do Luzina wszystkim zespołom – powiedział Piotr Klecha inicjator i organizator Mistrzostw- mogliśmy dzisiaj zobaczyć futbol na bardzo wysokim poziomie. Gratuluję zwycięstwa drużynie BKS Lechia Gdańsk, w składzie której zobaczyliśmy moich kolegów z boiska,. Pokazali oni swoim młodszym kolegom jak powinno się grać na hali. Jak zawsze w naszych zawodach nie obyło się bez niespodzianek, bo za taką należy uznać dalsze miejsca drużyn ligowych. Już dzisiaj zapraszam za rok, mamy kilka pomysłów jak przyciągnąć do Luzina kolejne atrakcyjne zespoły. Za tydzień będziemy mieli ostatnią tegoroczną odsłonę Kaszub Cup, tym razem do Luzina zjadą młodzi piłkarze rocznika 2000.

Kolejność końcowa Kaszub Cup

1.       BKS Lechia Gdańsk ( Maciej Kalkowski, Krzysztof Brede, Kamil Wojciechowski, Tomasz Prejzner, Marek Wydzieki, Sławek Wojciechowski, Michał Jajkowski, Jacek Manuszewski, Marcn Kaczmarek, Maciej Kozakà Trener Krzysztof Brede)

2.       Wikęd/GOSRiT Luzino ( Toruńczak Sławomir, Katzor Michał, Mienik Dawid, Mienik Dariusz, Dąbrowski Michał, Opłatkowski Krystian, Wicon Jacek, Semak Grzegorz, Rutkowski ,Paweł Graczyk Maksym, Miotk Adam à Trener Piotr Munch, Kierownik Adam Olejniczak)

3.       Stolem Gniewino