Rocznik 2005

Za nami pierwszy tegoroczny Turniej el professional/Kaszub Cup w Luzinie. 16/17 listopada 2013 roku do Hala Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego zjechało ponad 500 najmłodszych adeptów futbolu, rocznika 2005/06 aby uczestniczyć w tej wielkiej sportowej imprezie.

Najpierw w sobotę rozegrany został turniej el professional/Kaszub Cup rocznik 2006. W zawodach organizowanych przez KTS-K GOSRiT Luzino spotkało się 16 drużyn, które swoje mecze rozgrywały na dwóch boiskach naszej hali oraz uczestniczyli w licznych konkurencjach towarzyszących. W turnieju, w którym każdy uczestnik czuł się jak zwycięzca, młodzi piłkarze pokazali mnóstwo pasji i zaangażowania. Chciało by się aby nasi dorośli futboliści tak jak oni byli zagazowani w grę oraz z taką radością wychodzili na boisko.

Po 6 godzinach sportowych zmagań każdy zawodnik otrzymał złoty medal a każda drużyna specjalnie na tą okazję przygotowaną statuetkę w kształcie „Diabelskich Skrzypiec” oraz liczne nagrody. Wszyscy za I miejsce. Ideą zawodów była świetna zabawa, a nie zwycięstwo za wszelką cenę. W zawodach uczestniczyli ( w alfabetycznej kolejności): AP UKS Mosty, Błękitni Wejherowo, Byki Słupsk, Chojniczanka Chojnice, FC Gowidlino, GOSRiT Luzino, KS Chwaszczyno, Lechia Gdańsk, Lechia Gdańsk 2, Olimpia Elbląg, Olimpia Elbląg 2, Polonia Lidzbark Warmiński, Sparta Gdańsk, Sparta Sycewice, UKS Sława Jedynka Sławno, Wisła Steblewo.

W niedzielę gościliśmy jeszcze większe tłumy, ponieważ na el professional/Kaszub Cup rocznik 2005 zjechały 24 drużyny z 4 województw północnej Polski. Poziom sportowy tej imprezy zaskoczył wszystkich . Podobnie jak w sobotę najważniejsze w tej imprezie był udział i świetna zabawa. Z kronikarskiego obowiązku warto napisać , że zwycięzcą el professional/Kaszub Cup rocznik 2005 została MKS Chojniczanka Chojnice, przed Byki Słupsk i Huraganem Morąg. Pozostałe miejsca zajęli ( kolejność alfabetyczna):Arka Gdynia, AS Pomorze, Błękitni Gonne Małe, Błękitni Wejherowo, Conrad Gdańsk, GOSRiT Luzino, Huzar Choczewo, KP Gdynia, MKS Władysławowo, Lechia Gdańsk AP, Lechia Gdańsk AP 2, Olimpico Malbork, Polonia Bydgoszcz, Polonia Lidzbark Warmiński, Sokół Bożepole Wielkie, Sparta Sycewice, UKS Bojano, UKS Jedynka Sława Sławno, UKS Sławoszyno, AP UKS Mosty, UKS Trójka Lębork.

Po zakończeniu turnieju odbyła się uroczystość zakończenia el professional/Kaszub Cup, w której tłumnie uczestniczyli młodzi sportowcy, kibice i rodzice. Nagrody wręczali:Piotr Klecha – dyrektor GOSRiT Luzino oraz Rafał Kaczmarczyk były piłkarz takich klubów jak: Lechia Gdańsk, Widzew Łódź, Górnik Zabrze, Groclin Grodzisk Wlkp. Reprezentant Polski. Wysiłek młodych piłkarzy został sowicie nagrodzony, każdy z nich otrzymał złoty medal oraz liczne nagrody w tym słodki upominek. Każda drużyna z Luzina wyjechała z dyplomem ze zdjęciem oraz statuetkę „Diabelskich Skrzypiec”, która w tej edycji turnieju jest symbolem imprezy.

Sponsorem tytularnym turnieju był Mariusz Maszota z firmy el professional z Luzina. Ponadto nagrody fundowali: patroni honorowi turnieju: Ryszard Stachurski – Wojewoda Pomorski, Radosław Michalski – prezes OZPN, PZPN, Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej i firma RUCH.

Zobaczyliśmy dzisiaj wielkie serce do sportu – powiedział po turnieju Piotr Klecha- dyrektor GOSRiT Luzino- wśród uczestników Kaszub Cup. Dzisiejsze turnieje były dla nas wielkim przedsięwzięciem, gościliśmy w sumie ponad 500 młodych piłkarzy oraz liczną rzesze rodziców i kibiców. Taka impreza nie była by możliwa bez zaangażowania wielu ludzi, którym chciałbym w tym miejscu podziękować: Tomaszowi Myszewskiemu- głównemu organizatorowi, Adamowi Olejniczakowi- spikerowi i nie tylko, Grzegorz Zembrzucki- fotograf, nagłośnienie, Mateusz Cytryniak- animator turniejów, Rafałowi Kaczmarczykowi i Piotrowi Jasielskiemu – współorganizatorzy. Wielkie słowa podziękowania należą się niezastąpionym wolontariuszkom, zawodniczkom GOSRiT luzino, bez których pomocy taka impreza by się nie odbyła. Oddzielne podziękowania należą się naszym patronom honorowym, którzy są ambasadorami naszej imprezy, są to: Ryszard Stachurski- Wojewoda Pomorski, Mieczysław Struk- Marszałek Województwa Pomorskiego,Magdalena Kołodziejczak- Przewodniczącą Pom LZS, Radosław Michalski- prezesa OZPN , Kazimierz Plocke- Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi , Jarosław Wejer-Wójt Gminy Luzino oraz Paweł Buzała i Karol Piątek na których obecność liczymy w kolejnych imprezach . Już za tydzień kolejna edycja turnieju KLEBA/KASZUB CUP. Tym razem do Luzina na dwu dniowa imprezę zjadą drużyny rocznik 2004.

artykuł ze strony www.mkschojniczanka.pl
artykuł ze strony www.bykislupsk.futbolowo.pl