Rocznik 2003

Niewiele zabrakło, żeby nagły atak zimy storpedował zorganizowanie już 6 tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju KLEBA/KASZUB CUP  w Luzinie. Ostatecznie w sobotę 07.12.2013 do luzińskiej Hali Widowiskowo – Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego przyjechało 15 drużyn rocznika 2003 ( z awizowanych 24), które w tej dwu dniowej imprezie rywalizowały o Puchar Wójta Gminy Luzino.

W  sobotę uczestników zawodów podzielono na dwie grupy. W grupie „A” najlepszą drużyną okazali się gospodarze GOSRiT Luzino, a w „B” UKS GOL Brodnica.

Po sobotnich eliminacjach utworzono dwie grupy finałowe, z których pierwsza z nich rywalizowała o miejsca 9-15, a druga 1-8.  Niedzielne mecze miały już inny scenariusz, wcześniejsi faworyci zaczęli zawodzić ( zwłaszcza GOSRiT, niepokonany w sobotę, drugiego dnia nie był już tak skuteczny) i ostatecznie zwycięzcą,  stojącego na bardzo wysokim poziomie turnieju KLEBA/KASZUB CUP, została drużyna UKS Jedynka Reda, która w nagrodę otrzymała statuetkę ufundowaną przez Jarosława Wejera – Wójta Gminy Luzino oraz liczne nagrody. Drugą drużyną zawodów został GOL Brodnica, a na najniższym stopniu podium stanęli piłkarze Lechii Gdańsk

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mateusza Łęgowskiego ( GOL Brodnica), najlepszym bramkarzem: Kubę Głowienka ( UKS 1 Reda), a królem strzelców został, bezkonkurencyjnie z 17 golami: Kacper Skóra ( KP Gdynia). Cała trójka otrzymała nagrody ufundowane przez Exclusive Sport.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji odbyła się uroczystość wręczenia nagród, w której uczestniczyli: patron sportowy turnieju, Karol Piątek- b. kapitan Lechii Gdańsk, p. Hanna Kleba- Gozdecka- przedstawiciel sponsora głównego turnieju firmy KLEBA z Luzina oraz Piotr Klecha- dyrektor GOSRiT Luzino. Uczestnicy zawodów otrzymali liczne nagrody, najlepsza trójka Kleba/Kaszub Cup wyjechała z Luzina ze specjalnie wytłoczonymi medalami, najlepsza ósemka zawodów otrzymała ponadto złote medale oraz statuetki „Diabelskich skrzypiec”. Ponadto najlepsza czwórka dostała sprzęt sportowy, a wszyscy uczestnicy liczne gadżety i słodki upominek. Tak duża liczba nagród nie była by możliwa bez licznych sponsorów i darczyńców. Nagrody dla młodych piłkarzy ufundowali:  firma KLEBARyszard  Stachurski - Wojewoda Pomorski , Jarosław  Wejer – Wójt  Gminy Luzino,GOSRiT LuzinoPZPN, Premier Donald Tusk, KOPCIAK ADAM FIRMA NTG- INSTAL, GEN GAZ, Exclusive Sport, Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej oraz firma RUCH.

Końcowa kolejność Kleba/Kaszub Cup rocznik 2003

1.       UKS Jedynka Reda